עיצוב פנים לכולם – להיות מעצבת

סיפור אמיתי:

יום אחד לפני כשבוע קיבלתי הודעה ממכרה רחוקה שלי:

"קניתי ספה אפורה ושטיח בשחור ולבן, איזה כריות וכורסא כדאי לי לקנות? ואם את יכולה לשלוח לי תמונה לדוגמא".

נשימה עמוקה.

כמעצבת פנים אני נתקלת בשאלות כאלו די הרבה, אנשים שואלים עבור עצמם, או מעבירים מסרים דרך חברים קרובים.

עיצוב פנים לכולם - פגישת ייעוץ - להיות מעצבת
כל הגוונים הנכונים
עיצוב פנים לכולם
ציוד בסיסי לפגישה

עכשיו בואו נדבר על אחריות מקצועית, כן כן אני יודעת שאף אחד עדיין לא מת מכרית לא מתאימה, אבל כשמצפים ממני לתת תשובה לגבי חלל שאני לא מכירה את כל המאפיינים שלו, לא מכירה את הגודל, את כיווני החלונות ולא מכירה את ההיסטוריה של הסיטואציה אז סביר להניח שהתשובה תהיה לרוב לא מדויקת. לכן זה לא אחראי מצידי לענות על שאלות כאלו.

נחזור לדוגמא בראש הפוסט, אני לא יודעת איזה עוד גוונים יש בבית, אני לא יודעת את צבע הרצפה או השולחן שעומד בסמוך לספה החדשה. אני לא יודעת מה הגודל של החלל ואיזה סוג של כורסא יכולה להתאים לחלל הזה, אולי בכלל לא כדאי להוסיף כורסא נוספת. ואחרי כל הנתונים ה"יבשים" האלו אני בכלל לא יודעת מה בעלי הבית אוהבים, איזה אווירה הם רוצים ליצור בבית שלהם ומה התקציב שלהם לסיפור הזה.

הרבה יותר קל

 

פשוט לענות ורוד (כי ורוד זה הדיפולט), כי כריות ורודות זה סבבה בהרבה מקרים ואני יכולה לתרץ את התשובה שלי בעובדה שמדובר בצבע "אופנתי" אבל זה עדיין חוסר אחריות. אולי ממש ליד יש רהיט בצבע לא מתאים, ואולי בכלל יש כל כך הרבה ורוד בבית והכריות רק יחמירו את המצב (סתם, זאת לא באמת אופציה, אין דבר כזה יותר מדי ורוד). גם לגבי הכורסא אני יכולה פשוט לשלוח תמונה של כורסא שאני אוהבת, יש ממש הרבה כאלו בפינטרסט שלי, אבל אולי אותה כורסא תחסום את החלל ותגרום להם להוציא כסף מיותר.

כמו שאתם מבינים, זאת בעיה.

מאותה הסיבה כששואלים בעמוד הפייסבוק שלי "מה גוון הקיר בתמונה" אני תמיד עונה בזהירות כי צבע יכול להראות שונה בין חלל לחלל ואני לא רוצה לקחת אחריות אם הצבע יתגלה ככהה מדי או בהיר מדי בחלל שאני בכלל לא מכירה.

עיצבו נפים לכולם - פגישת ייעוץ - להיות מעצבת
עיצוב פנים לכולם - פגישות ייעוץ - להיות מעצבת
עיצוב פנים לכולם - פגישות ייעוץ - להיות מעצבת

אז מה כן אפשר לעשות?

אני חושבת שלכל אחד מגיע להנות מבית יפה, נעים ומטופל ואני באמת לא חושבת שיש צורך בהשקעה גדולה מדי כדי להגיע למצב הזה. אפשר לקחת כל דירה שכורה ובמעט מאמצים להפוך אותה לנסיכה אמיתית, או שאפשר לתכנן שיפוץ לפי שלבים כדי להתאים לכל תקציב או אפילו להשקיע עוד טיפה כדי להפוך את המבנה שבניתם לבית אמיתי. אז מה עושים כשאין תקציב לליווי מלא של מעצבת פנים?

התשובה היא פגישות ייעוץ.

עיצוב פנים לכולם - פגישות ייעוץ - להיות מעצבת
עיצוב פנים לכולם - פגישות ייעוץ - להיות מעצבת
עיצוב פנים לכולם - פגישות ייעוץ - להיות מעצבת
עיצוב פנים לכולם - פגישות ייעוץ - להיות מעצבת

אני מקיימת המון פגישות ייעוץ קצרות וממוקדות, בהן בכמה שעות מתמודדים עם הבעיה שעומדת לפנינו, מקבלים המון עצות, רעיונות, פתרונות והמלצות ואז אתם ממשיכים לעבוד לבד. אפשרות נוספת היא ימי קניות ממוקדים שמהווים השלמה לפגישת ייעוץ ראשונית שהתקיימה אצלכם בבית, כך אתם לא מתחייבים לליווי מלא אבל מקבלים עזרה ותמיכה בהחלטות המרכזיות ובקביעת הדרך.

בפגישת ייעוץ אני מגיעה אליכם הביתה, אני רואה את התמונה המלאה, אני רואה את כל הרהיטים, תאורה, אביזרים ואפילו (ודווקא מאוד רצוי) את הבלאגן שלכם, ואז התשובות שאני יכולה לתת לכם הן תשובות אחריות, שמבוססת על מידע נכון שבסופו של דבר יביא לפתרון הטוב ביותר לבית שלכם.

אז אם אתם מתלבטים, לא בטוחים מה נכון עבורכם אבל אתם יודעים שאתם צריכים עזרה ממוקדמת את מוזמנים לפנות אלי ולתאם פגישת ייעוץ (כדאי לכם, זה ממש כיף).

קראו עוד פוסטים בבלוג
No Comments

Post A Comment