אז מה היה לנו השנה

ואווו.

2017 הייתה שנה מיוחדת, אני לא בטוחה שאני בעצמי עדיין מבינה את כל מה שקרה השנה, ואולי זה דווקא דבר טוב.

לפניכם סיכום שנה משולש – סיכום מאוד אישי, הדברים שאהבתי השנה והדברים שאני רוצה לשנה הבאה.

חלק 1 – אז מה היה לנו השנה ברמה האישית

אז בואו נתחיל ונצלול עמוק פנימה, אלו הם כמה מציוני הדרך המשמעותיים שהיו לי השנה:

1. האתר הזה עלה לאוויר, חבלי הלידה שלו היו ארוכים וקשים ואימתו אותי עם כמה מהבעיות שיש לי עם עצמי: הנטייה המאוד מוגזמת לפרפקציוניזם וגם הפחד מחשיפה. למדתי בעיקר שצריך לעשות, ויותר מזה צריך לגלות המון אומץ כדי לפתוח את הדלת ולהראות לאנשים את מה שקורה אצלי, זה לא קל ואני עדיין מתלבטת בערך 20 פעם לפני כל פרסום של פוסט בבלוג, אבל זה תהליך ונראה לי שאני בדרך הנכונה.
יחד עם עליית האתר גם עצרתי כדי לצלם כמה פרויקטים, זאת הייתה משימה שדחיתי במשך המון זמן והיה נעים וכיף להשלים אותה, במיוחד אחרי שהבתים שצולמו פורסמו בכתבות באתרי תקשורת גדולים
 – סיפורי דירות קריית אונו במאקו, סיפורי בתים גדרה בווינט.

2. חגגתי 30, משום מה להרבה אנשים מסביבי יש בעיה עם הגיל הזה, או עם גיל באופן כללי, אני אישית לא מוצאת את זה מפחיד אלא כמו עוד סימן בדרך. כחלק מחגיגות יום ההולדת יצאתי לחופשה עם החברות הכי טובות שלי, חוויה מדהימה שמשום מה, למרות שאנחנו חברות כבר כמעט חצי מהחיים, לא הצלחנו להוציא לפועל בפורמט גדול ומקיף, והאמת? זה פשוט עשה לנו חשק לעוד ואנחנו כבר מתכננות את הטיול הבא.

3. למדתי על חשיפה, שהיא עובדת בהרבה מובנים ויש לה גם המון יתרונות למרות שתמיד הייתי בטוחה שזה אחרת. למדתי לדבר על דברים שקשים לי, על אתגרים שאני מתמודדת איתם, על שאלות שעולות אצלי וגם על נקודות שבהם אני מרגישה חוסר בטחון. יש משהו מאוד מרענן בלשבור את התדמית המושלמת, ולגלות שוואלה, הכל עדיין ממש בסדר ושזאת הדרך להגיע למקומות טובים יותר, עמוקים יותר. ובעיקר זה מטשטש את הצורך להציג תדמית מושלמת כל הזמן, הרי ידוע שהיופי נמצא בתהליך.

מתוך צילומים לסרטונים של חברת "חזי בנק"

4. הייתי מעורבת בכמה פרויקטים מעניינים ושונים שגרמו לי להבין שאני לא יכולה לצמצם את העולם המקצועי שלי לדבר אחד, ההבנה הזאת זרקה אותי למסע מאתגר של לנסות להגדיר את הזהות המקצועית שלי, את מי שאני, ומה אני מציגה כלפי העולם. אני יכולה להודות שזה לא היה פשוט, וזה גם עדיין לא נגמר והובן עד הסוף.

אני אוהבת להיות מעורבת בעשייה מגוונת, אני אוהבת לעזור לאנשים להרגיש טוב, נכון ומדויק במקום בו הם נמצאים, בין אם מדובר בחלל הפיזי שלהם ובין אם מדובר בעשייה המקצועית או בהגשמת החזון שלהם, וזה מוביל אותי למקומות מעניינים ולפגישות עם אנשים יוצאי דופן שעוזרים לי להגשים את עצמי. זאת חוויה מיוחדת שאני מקווה שתמשיך ותתעצם ככל שאני אמשיך לחקור את הנושא הזה.

5. היו המון חוויות שונות, חלקן היו כיפיות ומדהימות וחלקן גם פחות, דברים אישיים שלי, דברים של אנשים שמאוד יקרים לי שהכאיבו לי בלב ואיתם גם שיעורים שצריך ללמוד.

 

וכשכל זה נאמר, זאת הייתה שנה מדהימה, גם בקושי שלה היא הייתה מדהימה ומאוד מלמדת ואני מקווה שהשנה הקרובה תהיה מדהימה אפילו יותר.

חלק 2 – אז מה היה לנו השנה בדברים שאהבתי

 

ועכשיו לסיכום קליל יותר, מהם הדברים שאהבתי השנה:

סדרה: Big Little Lies

במילה אחת: ואוו

בהרבה מילים: העשר דקות האחרונות של הסדרה השאירו אותי בהלם, בסערת רגשות ובעיקר בהמון התפעלות מכוחו של סיפור טוב. כל חלק בסדרה הזאת היה מעולה, החל מהצוות המדהים של שחקניות חזקות שהראו בצורה עוצרת נשימה את אחד הדברים שאני מאמינה בו כבר שנים: הכוח של אחוות נשים.

חוצמזה הייתה גם מוזיקה מעולה, צילום ועריכה באמת טובים ובעיקר נשים חזקות ומדהימות שנמצאות שם אחת בשביל השנייה, לא משנה מה קורה מסביב.

סרט: La La Land

חייבת להודות שהשנה ראיתי הרבה פחות סרטים מבדרך כלל (גם הרבה פחות טלוויזיה אבל לא משנה), אבל הסרט הזה היה פשוט מדהים בעיני, ואני עוד בכלל לא מחבבת מיוזיקלס.

גם במקרה הזה כמו בסדרה שבחרתי, יש סיפור וביצוע מעולים, שאלו הדברים שאני נהנית מהם בקולנוע, הרבה יותר מאפקטים, פיצוצים וירקות מוזרים. היכולת לספר סיפור די פשוט בצורה מעניינת, מסקרנת, שונה ובעיקר רגישה היא המפתח בעיניי לקולנוע טוב (זה אפילו היה הבסיס לעבודת הגמר שלי בשנקר) ודמיאן שזאל המוכשר עשה את זה בצורה מדהימה, עד כדי כך שחבר טוב שישב לידי בקולנוע זכה להתעלמות מחולטת בזמן שהוא נחנק מפופקורן בזמן הסרט, פשוט לא שמתי לב.

ואם אני ממש ספציפית, סצינת הפתיחה המרהיבה שצולמה בוואן שוט על גשר במרכז לוס אנג'לס עם מלא ניצבים ורקדנים היא פשוט מופת בעיניי.

ספר: חייבת להמליץ על 2, אבל יש סיבה ממש טובה לחוסר היכולת שלי לבחור במקרה הזה:

"מטבח ישראלי" – שרון היבש

טוב, אני סופר משוחדת, אבל זה התינוק הרביעי שלי. אני לא בטוחה שכל מי שקורא את הבלוג הזה יודע אבל אני עובדת כבר כמה שנים עם שרון היבש המדהימה ומנהלת את ההפקה של ספרי האדריכלות שהיא מוציאה לאור. השנה הוצאנו את "מטבח ישראלי" שהוא המדריך השלם והמקיף ביותר שיצא עד היום לעיצוב ותכנון של מטבחים בישראל, אני גאה בספר הזה בטירוף כי הוא מאוד מקצועי, מאוד מעניין ויש בו אינפורמציה רלוונטית לכל מי שרוצה לבנות, לשדרג או לשפץ את המטבח שלו, ואני בטוחה שכל מי שיקנה אותו יקבל ממנו ערך רב.

אני בעיקר גם גאה בתהליך כי הרעיון לספר הזה נולד אצלי, הגעתי יום אחד לפגישת צוות שלנו ושיתפתי את הבנות ברעיון לבנות מדריך מדהים לעיצוב מטבחים שתמיד הם נקודת ההתחלה האישית שלי בתכנון, ופשוט עשינו את זה. כמה חודשים (רבים, ארוכים ומלאי עבודה) אחרי הספר היה בידי וזה סיפוק שמאוד קשה להסביר אותו.

"ערות – נשים מדברות על מיניות" – תמר מור סלע

משהו קרה בשנה האחרונה, השיח על פמיניזם, מיניות, הטרדות מיניות ונשיות באופן כללי קישר העצמה מאוד גדולה, פתאום נושאים שלמים עלו לדיון וקיבלו לגיטימציה. הספר הזה הוא פתח לשיח מאוד מעניין עבורי לגבי נשיות ומיניות בעולם מאוד גברי והוא הזדמנות לשיח על דברים שבדרך כלל נשארים מאוד פרטיים ולרוב גם לא מדוברים בכלל. אני ממליצה לכל אישה לקרוא את הספר הזה ולהעביר אותו הלאה לגברים שנמצאים בחייה, כי השינוי האמיתי יגיע כשכולם יהיו חלק מהשיח.

הרגל חדש: Trello

זה ממש לא סקסי אבל אחד השינויים המשמעותיים שעשיתי השנה היה העבודה עם אפליקציית Trello .

בגדול העברתי את כל החיים שלי לשם, אני מנהלת שם את כל המשימות שלי, כותבת רעיונות וגנט עבודה לבלוג, לאתר ופרסומים מקצועיים שונים, שומרת שם דברים לקריאה מאוחרת יותר, ממיינת מתכונים שאני רוצה להכין וגם עובדת בצורה משותפת עם צוותים שונים על כל הפרויקטים שאני מעורבת בהם. כיף, מסדר את הראש ומומלץ בחום.

לגוף ולנפש: יוגה.

התחלתי לתרגל יוגה לפני קצת יותר משנה, וככל שהזמן עבר נכנסתי לזה יותר ויותר, ואני חייבת להודות שזה אולי אחד הדברים הכי טובים שעשיתי בשביל עצמי בשנה הזאת. פעמיים או שלוש בשבוע אני עוצרת והולכת לתרגל במשך שעה וחצי בכל פעם, אני לומדת לנשום כשקשה, לאתגר את הגוף והראש לעשות דברים שדי הייתי בטוחה שהגוף שלי לא מסוגל לעשות ובעיקר למצוא שקט בתוך כל הטירוף של היום יום.

אני ממליצה לכולם לנסות יוגה, גם למי שחשב שזה הדבר שהכי פחות מתאים לו, גם לאנשים לא גמישים וגם לכאלו שמכורים למרתונים. יוגה היא פשוט משהו אחר, היא בעיקר מלמדת להתמסר להווה ולא לחשוב על שום דבר חוץ ממה שעושים באותו הרגע ולדעתי זה משהו שכדאי לכולם ללמוד.

חלק 3 – אז מה יהיה לנו בשנה הבאה

באחד משיעורי היוגה האחרונים שהייתי בהם, המורה דיבר על להגדיר את החלומות והתשוקות הכי גדולות שלנו לשנה הבאה, לכוון גבוה ולשחרר את זה הלאה. אני לא מתכוונת לכתוב פה בבלוג את כל הדברים שהגדרתי לעצמי אבל אלו כמה עיקריים:

1. לצלם עוד פרויקטים – יש כרגע כמה פרויקטים שנמצאים בשלבי סיום מתקדמים, והם מאוד מיוחדים ושונים, אני רוצה לצלם את כולם ולהעשיר את הגלריות שיש באתר.

בימי צילום עם טל ניסים הנפלא

2. להתמיד בפרסום פוסטים בבלוג – זאת מטרה קשה, כי היא אומרת להיות מוכנה לפתוח את הדלת לכל מה שקורה לי בראש פעמיים בחודש, אבל הבטחתי שהשנה אני באמת אעשה את זה. אז כן אני כותבת פה ומבטיחה לפרסם פוסט אחת לשבועיים, שזה אומר 26 פוסטים שיפורסמו ב-2018, בהצלחה לי עם זה.

3. לכבוש אתגר מקצועי חדש – בתקופה האחרונה אני מגלגלת הרבה רעיונות בקול שקשורים כולם לעולם של עיצוב פנים אבל בראייה גדולה ורחבה יותר, יש לי רצון לעשות דברים שישפיעו על יותר אנשים מאשר רק הלקוחות הצמודים שלי. אני רוצה השנה להתחיל לעשות אותם ובעיקר לאתגר את עצמי בתחום טכנולוגי שאני לא מכירה עדיין.

4. נסיעות – אין משהו שפותח יותר את הראש והיצירתיות מלטייל ולצאת מהשגרה, בינתיים יש לי נסיעה מתוכננת לתערוכת העיצוב הסקנדינבי בסטוקהולם ועוד נסיעה די גדולה לקראת סוף השנה לסין ויפן, אני מקווה ביניהן להכניס עוד הרפתקה קטנה.

5. אהבה – מלא מלא אהבה, אהבה לעשייה, אהבה לאנשים, אהבה ליצירה ויצירתיות, אהבה לדברים הקטנים בחיים שעושים אושר גדול, אהבה לחוויות חדשות וישנות ואז כשאין עוד מקום להכניס עוד קצת אהבה.

 

 1. שתהיה לנו שנה של ואוו!

   

קראו פוסטים נוספים בבלוג
2 Comments
 • עופרי פז
  Posted at 16:33h, 31 דצמבר הגב

  אהובה! איזה פוסט מרגש, אני ממש עם דמעות בעיניים. קשה להאמין שכל זה קרה השנה, אז אני מאחלת לך עוד שנה של עשייה, הגשמה וצמיחה, שתהיה עוד יותר מהממת מזו שהיום מסתיימת! וגם שנמשיך ללמוד ולעשות המון דברים ביחד. אוהבת מאוד

 • Sharon b
  Posted at 09:38h, 01 ינואר הגב

  ברצ' וק אהובה ❤
  האיכות שבך זועקת מכל מילה כתובה .
  אנינת טעם עם נגיעות הומור קלות ,נעימה ,איכותית,סופר מקצועית ומעצבת בחסד עליון ..כל מה שאת נוגעת בו ,הופך לזהב .
  גאה בכל עבודותייך ומחכה לרגע שגם אצלי יסתיים הפרויייקט ויעלה לאתר שלך ,שכולם יראו את הכישרון שלך .
  ידעת ,ברוב חוכמתך,לקחת את המילים ,התיאורים והחלומות שלי ולהפוך אותם לנגד עיניי למשהו מוחשי ומעוגן במציאות.
  את מוכשרת ברמות על וזכיתי להכיר אותך .כל מילה נוספת מיותרת ❤❤

Post A Comment